ÖVRIGT / Smycken / Ring 9411595
nr 941 1595
Ring
50/60-tal, silver
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 februari 2015
kl 18:53:44
15/2 01:09:57
100 kr
16/2 17:16:30
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)